Hakkımızda

“An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field.”

― Niels Bohr

Serdar Abacı Lab

Elektrokimyasal Arayüzeyler ve Biyomalzemeler Araştırma Grubu'nun temel araştırma alanları; sensörler, yarı iletkenler, elektrokromik cihazlar ve nano ölçekli elektronikler gibi biyomedikal ve enerji uygulamaları için hızla gelişen elektrokimya ve biyomalzeme alanlarına odaklanmaktadır.

 

Bizim yaklaşımımız, kimya, kimya mühendisliği, gıda mühendisliği, nanoteknoloji, biyoloji ve malzeme bilimi ve mühendisliği uzmanlığını içeren temel çalışmaları yeni bir perspektifle birleştiren çok disiplinli bir yaklaşımdır.

 

Temel ilgi alanımız yeni fonksiyonel materyallerin geliştirilmesi ve farklı yeni sentezlenmiş polimerleri, nano ve biyomalzemeleri transdüserlerle birleştirmektir. Elektrot yüzeylerinin bu malzemelerle işlevselleştirilmesi, nano ölçekli platformların farklı biyomolekülleri hedeflenmesi ve algılaması için de ilgi çekmektedir.

 

Şu anda ilgilenilen konular, teşhis, gıda güvenliği ve çevresel izleme alanları için yarı iletkenlerin ve kimyasal/ biyolojik sensörlerin tasarımı ve imalatıdır.